Wszystkie aktualności

Waldemar Truchan w czerwcu 2019 roku uległ wypadkowi. W czasie wykonywania przez niego pracy nastąpiła eksplozja odczynników chemicznych, która spowodowała rozległe, szarpane rany obu rąk oraz uszkodziła rzepkę w kolanie.

W ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do Szpitala Rydygiera w Krakowie. Groziła mu amputacja obu dłoni. Po niezwykle skomplikowanych operacjach udało się w miarę uratować lewą rękę, w której stracił jednego palca, ale niestety ręka ta nigdy nie będzie sprawna.W prawej ręce w czasie wybuchu stracił aż cztery palce.

W jednym momencie rodzinie Pana Waldemara świat zawalił się na głowę. Przed wypadkiem Pan Waldemar był człowiekiem energicznym, jeżdżącym

na rowerze, pływającym, zajmującym się działką, a wypadek spowodował u niego traumę psychiczną. Po żmudnej rehabilitacji Pan Waldemar stanął na nogi, jednak wypadek ograniczył do minimum podstawowe funkcje dłoni.

 

Obecnie pojawiła się realna szansa na poprawę sprawności prawej dłoni poprzez zastosowanie protezy bionicznej. Dzięki tej protezie poprawi się komfort życia i funkcje ruchowe dłoni, a przede wszystkim pozwoli ona Panu Waldemarowi na zaznanie namiastki normalności.

 

Niestety los bywa okrutny i w tym samym czasie doświadczył rodzinę Pana Waldemara po raz drugi. Żona Dorota zachorowała na nowotwór złośliwy. Te wszystkie przeżycia bardzo przygnębiły rodzinę, a dodatkowo bardzo obciążyły budżet rodzinny. Dochody rodziny nie pozwalają na zakup protezy, której koszt wynosi 215.000 złotych, dlatego bardzo prosimy Państwa o pomoc.

 

Truchan zdjęcie

20201015 21285420201015 212858

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!