11Alicja Mickoś urodziła się 8 lutego 2016 roku z wrodzoną wadą nóżki lewej (CFD – wrodzony niedorozwój kości udowej oraz FH – brak kości strzałkowej). Sprawa jest poważna – nóżka jest o połowę krótsza od zdrowej i prawie nie rośnie, brakuje w niej kilku kości, a stawy są niewykształcone. Marzeniem dziewczynki są równe nóżki i zabawa bez ograniczeń z innymi dziećmi. To marzenie może się spełnić, ale bez pomocy Ludzi Dobrej Woli pozostanie jej jedynie życie z piętnem niepełnosprawności.

 

Rodzice dziewczynki wraz z jej bratem bardzo ją kochają. W trosce o normalną przyszłość  podjęli decyzję o szukaniu możliwości leczenia poza granicami kraju. Znaleźli dr Paley z USA, specjalistę, który od 25 lat leczy z sukcesem takie wady jaka występuje u Ali. Niestety koszty pierwszych operacji, które mogą uchronić ją przed tragiczną wizją amputacji i inwalidztwa przewyższają możliwości finansowe rodziców.

 

Dzięki Waszym wspaniałym sercom udało się zebrać pieniążki na operację nóżki dla Alicji Mickoś!

 

Dziękujemy za każdą ofiarowaną złotówkę na operację Ali! Nie zapominajmy jednak, że Alicja nadal  będzie potrzebować naszej pomocy po operacji w postaci intensywnej rehabilitacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czego potrzebuje Alicja?  • Rehabilitacji

wesprzyj

 

Aktualności


27.05.2021r.

 

Pamiętacie jak walczyliśmy o uratowanie nóżki małej Alicji Mickoś? Zobaczcie jak Ona szybko rośnie. Alicja przeszła kilka operacji przedłużenia nóżki w USA, a dwa tygodnie temu Dr Paley zoperował nóżkę po raz kolejny, tym razem w Warszawie.

Kość piszczelowa została wyprostowana i zespolona płytką. Operacja ta była finansowana przez naszą Fundację. Z dnia na dzień samopoczucie dziewczynki jest coraz lepsze i wkrótce Alicja wróci do rehabilitacji i normalnego funkcjonowania. Cieszymy się razem z jej rodzicami i trzymamy kciuki.

 

image1

 

 

11.07.2018r.

 

Mała, ale niesamowicie dzielna dziewczynka walcząca o swoją sprawność. Brawa dla Alicji! Mimo łez i bólu, Ala się nie poddaje! 

 


19.06.2018r.

Popatrzcie, Ala stawia pierwsze kroczki po operacji! ??

 

"Kochani, nadal walczymy o sprawną nóżkę Alicji. Każda rehabilitacja w klinice i ćwiczenia w domu to krzyk i płacz (łagodnie mówiąc). Musimy to robić systematycznie, aby biodro, kolano i kostka zginały się i prostowały prawidłowo. Operacja przywróciła prawidłową budowę nóżki, a rehabilitacja to druga połowa sukcesu i zapewni prawidłowe funkcjonowanie i poruszanie się. 
Dla odmiany kiedy zakładam Ali protezę i stawiam przy chodziku, uśmiech i szczęście rozjaśniają jej twarz. I wtedy wiem, że to cierpienie do czegoś prowadzi. Nóżka Ali będzie kiedyś w pełni sprawna. Bez Waszej pomocy i wsparcia nie moglibyśmy nawet o tym marzyć." ❤️❤️

Mama Alicji 

 

 


14.05.2018r.

 

Trudny i skomplikowany zabieg odbył się 18 kwietnia o godzinie 16:30 czasu Floryda. Okazał się sukcesem! Alicję czeka jeszcze długa rehabilitacja. Wierzymy jednak, że wspólnie pomożemy jej wrócić do zdrowia.

 

ala po operacji 


29.11.2017r. 

 

Dzięki Waszym wspaniałym sercom udało się zebrać pieniążki na operację nóżki dla Alicji Mickoś! Dziękujemy za każdą ofiarowaną złotówkę na operację Ali! Nie zapominajmy jednak, że Alicja nadal  będzie potrzebować naszej pomocy po operacji w postaci intensywnej rehabilitacji.Alicja2
 Alicja1 Alicja8


 

 

Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!