big 0303a34f 4bdc 4ad1 8a24 c3ab5deb909d

Kilka miesięcy temu Bartek otrzymał diagnozę – syndrom Arnolda Chiariego typu I. Jego dotychczasowe, spokojne życie uległo radykalnej zmianie. Aby wykluczyć inne dodatkowe choroby zmuszony był wykonać szereg kolejnych badań, a ponieważ mieszka z dala od centrum miasta musiał wykonać je prywatnie. To przysporzyło mu sporych problemów finansowych. Niestety, na podstawie wykonanych badań stwierdzono objawy syndromu Nerwowo-Czaszkowo-Kręgowego oraz skoliozę.

 

Bartek nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Silne bóle i zawroty głowy, arytmia serca, zmęczenie, kłopoty z pamięcią, słuchem czy też wzrokiem, to jedynie część objawów towarzyszących chorobie Chiariego. Jej rozwój powoduje powstanie jamistości rdzenia kręgowego, co w rezultacie doprowadza do ucisku połączeń nerwowych. Konsekwencją jest paraliż z niedowładem kończyn na czele. W zaawansowanym stadium – bezdech, a nawet zatrzymanie akcji serca!

 

W Polsce jedynym ratunkiem jest ryzykowny zabieg odbarczenia szczytowo - potylicznego, z którym wiążą się liczne powikłania i który przynosi tylko tymczasową ulgę. Dlatego jedyną szansą, która może przynieść konkretne rezultaty, jest operacja poza granicami kraju w Instytucie Chiari & Siringomielia & Escoliosis w Barcelonie. Niestety zabieg ten znajduje się poza finansowym zasięgiem Bartka, którego budżet domowy został już mocno nadszarpnięty z powodu wykonywanych badań dodatkowych.

 

Bartek jest osobą młodą, w szczęśliwym związku i jak każdy z nas pragnie spełniać swoje marzenia- założyć rodzinę, mieć dzieci. Niestety, jeśli nie podejmie żadnych konkretnych działań, może wszystko stracić! Dlatego prosimy o wsparcie dla Bartka! Pomóżmy mu uzbierać niezbędną kwotę i wrócić do zdrowia !

 

 

Udało się zebrać brakujące środki na operację w Barcelonie!!! Dziękujemy Wam drodzy Darczyńcy za wsparcie!!! 

 

 

Czego potrzebuje Bartek?


  • Wsparcia specjalistów

wesprzyj

 

Aktualności


 

19.03.2019r.

 

Pan Bartłomiej jest już po operacji w Instytucie Chiari w Barcelonie! Operacja się udała, pojawiły się już pierwsze symptomy poprawy odruchów neurologicznych! Cieszymy się bardzo, że wszystko się udało i czekamy na dalsze wieści! 

 

20190219 184731

 

3.12.2018r.

 

Bartek wciąż zbiera pieniążki na operację! Każda złotówka jest na wagę złota!

 

Chcesz pomóc Bartkowi? Możesz to zrobić również poprzez:

 

- wpłacenie darowizny w dowolnej kwocie tytułem "dla Bartłomieja Pankowiaka" na numer:
  81 2490 0005 0000 4530 8841 0050 [Alior Bank S.A. Oddział w Sosnowcu]

 

- przelew online https://www.siepomaga.pl/bartek-pankowiak

 

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!