1Adrian cierpi na nieuleczalną i postępującą chorobę Huntingtona. To choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego. W miarę obumierania komórek mózgu, osoby z chorobą Huntingtona tracą możliwość kontrolowania ruchów i emocji, przypominania sobie ostatnich zdarzeń oraz podejmowania decyzji. Choroba prowadzi do niepełnosprawności, a ostatecznie śmierci. W chwili obecnej jest nieuleczalna. Nie ma również leków, które mogłyby spowolnić jej rozwój, ale są metody, które ułatwiają życie osobom chorym. Taką metodą jest wszczepienie stymulatora do mózgu.

 

Dlatego też w czerwcu 2016 roku Adrian przeszedł taką operację. Niestety niezależnie od zabiegu chłopak i tak potrzebuje pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, jednocześnie wymaga opieki całodobowej. Mama Adriana mająca również problemy zdrowotne opiekuje się nie tylko synem, ale również swoją niepełnosprawną córką.  Zwróciła się do naszej Fundacji z prośbą o wsparcie w zakupie specjalnego podnośnika, który umożliwi transport Adriana do domu, bez konieczności noszenia go. Rodzina mieszka w domu, do którego prowadzą schody. Bariera dla poruszającego się na wózku Adriana jest nie do pokonania.  Dodatkowo, aby choroba nie postępowała tak szybko, konieczna jest również stała rehabilitacja.

 

Nasza Fundacja dofinansowała zakup specjalnego krzesełka/podnośnika, które ułatwi Adrianowi poruszanie się po domu!

 

Zdjęcia Adriana na nowym podnośniku znajdują się poniżej.

 

 

Czego potrzebuje Adrian ?


  • Pieniędzy na rehabilitację

wesprzyj

 

Aktualności


01.07.2019r.

 

Nasza Fundacja dofinansowała zakup specjalnego krzesełka/podnośnika, które ułatwi Adrianowi poruszanie się po domu. Do tej pory niezwykle ciężkie było wniesienie Adriana na pierwsze piętro, teraz dzięki specjalnemu podnośnikowi, Adrian bez trudu porusza się po swoim domu.

 

  ACH1       ACH2        ACH3      

 

 

28.06.2019r.

 

W przypadku Adriana rehabilitacja jest niezwykle ważna, ponieważ ma za zadanie powstrzymanie rozwoju choroby. Oto relacja z jednej z rehabilitacji.

  

ACH4       ACH5

 

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!