zdjęcie głównePani Liliana Czerwińska od urodzenia nie ma lewego przedramienia. Długo uczyła się żyć z tą niepełnosprawnością, a mimo to realizowała swoje pasje i zarażała optymizmem, jednak los jej nie oszczędzał. W 2006 r. doznała wylewu podpajęczynówkowego, po którym musiała walczyć o życie. Była sparaliżowana. Długa i intensywna rehabilitacja sprawiły, że wróciła do pracy zawodowej. Założyła rodzinę, urodziła dziecko, ukończyła studia magisterskie i mimo swojej niepełnosprawności starała się być jak najbardziej aktywna. Jednak kłopoty ze zdrowiem jej nie omijają, a konsekwencją złego stanu zdrowia jest utrata pracy.

Od miesiąca jest na rencie. Do stanu powylewowego doszły problemy z tarczycą i cieśń prawego przedramienia. Obecnie Pani Liliana zbiera fundusze na protezę 4 generacji, która pozwoli odciążyć jej prawą mocno nadwyrężoną dłoń. Koszt tej protezy to 110.000 zł. Na takie ruchome oprzyrządowanie sterowane sztuczną inteligencją dużą kwotę otrzyma z PFRON.

Jednak by otrzymać taką protezę, potrzebne jest jeszcze 11.000 zł., których sama nie jest w stanie sama uzbierać, a czas mamy tylko do 31­-go stycznia.

Razem z Panią Lilianą, jej synem i mężem bardzo prosimy Państwa o pomoc.

Czego potrzebuje Liliana?

• 11 tys. zł. na dopłatę do protezy

29.10.2021

Od lutego 2021 r. Pani Liliana jest szczęśliwą posiadaczką bionicznej protezy ręki sfinansowanej przez naszą Fundację.

Proteza dała szansę Pani Lilianie na znalezienie pracy i szczęście, które widać na każdym przesłanym do nas zdjęciu. Oczywiście, życie z taką protezą to także wiele godzin spędzonych na ćwiczeniach.

To druga z trzech protez bionicznych, którą Fundacja „Blisko Ciebie” sfinansowała dla swoich podopiecznych. Oprócz Pani Liliany protezę otrzymali również Pani Kinga Wawro i Pan Artur Grobel.

IMG 20211028 WA0000 IMG 20211028 WA0001 IMG 20211028 WA0002

19.02.2021

Zobaczcie jak Podopieczna naszej Fundacji Liliana Czerwińska po raz pierwszy używa protezę.

Sterowanie tego typu protezami odbywa się poprzez wykorzystanie impulsów przekazywanych przez mózg. Fale mózgowe powstające w wyniku aktywowania konkretnych obszarów mózgu przetwarzane są przez czujniki, które interpretują ich rodzaj, a następnie dają impuls do określonego ruchu. Działanie bionicznych protez wspierane jest przez algorytmy sztucznej inteligencji.

Pani Liliana Czerwińska jest bardzo szczęśliwa. Właśnie otrzymała upragnioną protezę bioniczną. Teraz jej życie będzie o wiele łatwiejsze i bardziej komfortowe. Przypomnijmy, że Pani Liliana urodziła się bez lewego przedramienia. Nauczyła się wykonywać wszystkie czynności przy użyciu jednej ręki, ale teraz to już historia. Dzięki pomocy Fundacji „Blisko Ciebie” właśnie otrzymała najnowocześniejszą protezę bioniczną, którą śmiało można nazwać cudem techniki. Zobaczcie tę radość.

IMG 20210218 123601 IMG 20210218 123606

IMG 20210218 125236IMG 20210218 125255

28.01.2021

Ostatni okres był dla nas walką z czasem. 31 stycznia, to właśnie do tego dnia musieliśmy uzbierać brakującą kwotę w wysokości ponad 11 tys. zł.

Zbieraliśmy środki na bioniczną protezę przedramienia dla Pani Liliany i UDAŁO SIĘ !!! Oficjalnie zakończyliśmy zbiórkę.
To już druga podopieczna naszej Fundacji, która będzie miała łatwiejsze życie dzięki takiej protezie. Koszt protezy dla Pani Liliany to kwota 110 000 zł.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, bo to dzięki Wam Pani Liliana już wkrótce zrobi kolejny krok w drodze po szczęście.

lczerw

2020.12.18 2 2020.12.18 3