4Kamilek urodził się w 32-tygodniu ciąży. Pierwsze pół roku spędził w szpitalach walcząc o życie. Cierpi na czterokończynowe  dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, dysplazję  oskrzelowo-płucną, refluks żołądkowo-przełykowy, pęcherz neurogenny oraz ciężką chorobę genetyczną – chorobę Menkesa, która wyniszcza jego organizm i powoduje ogromny ból oraz cierpienie. Choroba ta na dzień dzisiejszy jest nieuleczalna, prowadzi do przedwczesnej śmierci. Z jej powodu Kamilek jest całkowicie uzależniony od pomocy innych. Nie potrafi samodzielnie się poruszać, siedzieć, mówić. Karmiony jest dojelitowo, ma na stałe założony cewnik urologiczny, dodatkowo stale odsysany jest ssakiem medycznym i monitorowany  pulsoksymetrem, a w razie konieczności musi mieć podawany tlen. 

 

Obecnie stan Kamila bardzo się pogorszył, rozpoznano u niego dodatkowo łamliwość kości, która jest ściśle związana z postępem choroby. Skutkiem tego są liczne złamania oraz bolesny przeprost nóżek w kolanach. Kamil nie jest w stanie ich już zginać. Ponad to potrzebuje 24-godzinnej opieki, specjalistycznego sprzętu i leczenia oraz codziennej intensywnej rehabilitacji, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Wśród potrzeb Kamilka jest wiele specjalistycznych produktów, które są niezbędne dla codziennego funkcjonowania Jest to m.in. specjalistyczna żywność medyczna, leki przeciwpadaczkowe, preparaty przeciwodleżynowe, przeciw oparzeniom, cewniki urologiczne itp.. Miesięczny koszt zakupu wszystkich leków oraz środków opatrunkowych i pielęgnacyjnych  to ok. 2000 zł. Ponad to, rodzice Kamila rozważają rozpoczęcie terapii olejem konopnym  CBD, którą zaleca lekarz, neurolog dziecięcy. Terapia ta jest jednak bardzo kosztowna.

 

Bardzo ważna jest również nierefundowana, codzienna specjalistyczna rehabilitacja domowa, która wynosi miesięcznie 2040 zł. Cena jest podana za 3 zabiegi w tygodniu. Obecnie rodzinę Kamilka stać na 1 zabieg, choć powinny one odbywać się codziennie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dofinansowanie do zakupu leków i środków pielęgnacyjnych  lub do rehabilitacji domowej dla Kamilka. Pomóżmy ratować jego życie !  

 

Aby pomóc i jednocześnie przyśpieszyć proces leczenia Kamilka, Fundacja Blisko Ciebie pokryła koszty miesięcznej rehabilitacji.

 

 

 

 

 

 

Czego potrzebuje Kamilek?


  • Rehabilitacji
  • Kosmetyków pielęgnacyjnych
  • Specjalistycznych produktów niezbędnych dla codziennego funkcjonowania

wesprzyj

 

Aktualności


 

04.10.2018r.

 

Aby pomóc i jednocześnie przyśpieszyć proces leczenia Kamilka, Fundacja Blisko Ciebie pokryła koszty miesięcznej rehabilitacji!

 

1   3

 

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!