Magorzata PiliskaMałgorzata Pilińska to 19 letnia dziewczyna, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Tata Małgorzaty - Pan Adam samotnie sprawuje opiekę nad córką oraz jej młodszą siostrą Marysią. Stara się ze wszystkich sił, aby zapewnić córce Małgosi to co najważniejsze - rehabilitację!

 

Małgosia to osoba z licznymi wadami wrodzonymi, przepukliną oponowo - rdzeniową, epilepsją, zanikiem mięśni w obrębie goleni. Dziewczyna wymaga stałej 24 godzinnej opieki drugiej osoby. Taką opiekę zapewnia jej  kochający Tata i młodsza siostra. Pan Adam musiał jednak zrezygnować z pracy aby móc opiekować się córką. Mimo ciężkiej sytuacji finansowej stara się ze wszystkich sił, szukając pomocy z różnych stron, aby córka była regularnie rehabilitowana. Tylko systematyczne ćwiczenia zapewnią Małgosi prawidłowe funkcjonowanie i rozwój.

 

Dzięki naszej pomocy oraz pomocy innych Fundacji udało się wysłać Małgorzatę na usprawniająco - rekreacyjny turnus rehabilitacyjny w Stegnie. Podczas turnusu Małgosia wykonywała różnego rodzaju ćwiczenia, a także uczęszczała na zabiegi lecznicze tj. magnetoterapia, masaże, prądy tens, tężnie solankowe. Po zakończeniu turnusu otrzymaliśmy telefon od Pana Adama z informacją, że córka zrobiła niesamowite postępy!  Cieszymy się bardzo z tej informacji.

 

Czego potrzebuje Małgosia ?


  • Systematycznej rehabilitacji
  • Środków pomocniczych
  • Leków
  • Pieniędzy na zakup napędu elektrycznego do wózka inwalidzkiego

wesprzyj

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności


 

19.03.2019

 

Małgosia przeszła operację kręgosłupa, po której jest intensywnie rehabilitowana. Obecnie przebywa na turnusie rehabilitacyjnym. Dziewczyna jest słaba, a samodzielne poruszanie się na wózku sprawia jej ból i trudność. Aby ułatwić Gosi poruszanie się a nim, niezbędne jest zakupienie specjalnego napędu elektrycznego do obecnego wózka. Prosimy o wsparcie!

 

15.05.2018

 

Poniżej zdjęcia z usprawniająco - rekreacyjnego turnusu rehabilitacyjnego w Stegnie, na który Małgosia pojechała dzięki pomocy naszej Fundacji. Podczas turnusu Małgosia zrobiła niesamowite postępy! Niezwykle cieszymy się z tej informacji!

 

Magnetoterapia IMG 20170810 102156 Port w Krynicy Morskiej IMG 20170815 181650 

 

Tężnie solankowe IMG 20170811 113314 

Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
    

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.