IMG 20210725 185651Oliwka ma 16 lat i od początku swojego życia zmaga się z różnymi niepełnosprawnościami. Niestety z roku na rok jest ich coraz więcej.
Urodziła się jako wcześniak z rozszczepem wargi i podniebienia, dysmorfią twarzy, wadą nóg i obniżonym napięciem. Potem doszedł m.in. refluks.
W wieku 7 lat stan Oliwki znacznie się pogorszył i dzisiaj jest wentylowana mechanicznie 24h/dobę przez respirator.

 

EwaBednarskafundacjaEwa to 24-letnia pogodna dziewczyna, która od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Mimo swojej choroby nie poddaje się. Stawia czoło przeciwnościom losu i z determinacją dąży do zamierzonego celu. Ewa porusza się za pomocą balkonika i wymaga stałej rehabilitacji. Dzielnie walczy ze swoją niepełnosprawnością. Podjęła studia na uczelni wyższej w Kaliszu gdzie pilnie się uczy ...

 

oliwia bordaOliwia Borda choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Ma opóźniony rozwój mowy, całościowe zaburzenia rozwoju oraz nadpobudliwość psychoruchową. Dziewczynka jest już nastolatką, jednak jej rozwój jest na etapie 4 letniego dziecka.  Oliwia potrzebuje pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji. Wymaga systematycznych wizyt lekarskich, specjalistycznej terapii i turnusów rehabilitacyjnych, które są długotrwałe i kosztowne. Niestety koszty terapii i rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziców. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla Oliwii !

 

 

 

 

piotrPiotruś Borkowski ma 7 lat i cierpi na autyzm. Chłopiec jest na bardzo restrykcyjnej diecie, przyjmuje wiele suplementów, enzymów oraz leków. Ma również upośledzoną odporność, z tego powodu bardzo często choruje i musi przyjmować sterydy, antybiotyki i być pod stałą opieką wielu specjalistów. Piotruś żyje we własnym świecie, nie potrafi nawiązywać kontaktów społecznych, nie potrafi się bawić i bardzo nie lubi zmian.

 

img 20220102 wa0010Marysia jest nową podopieczną Fundacji Blisko Ciebie, u której lekarze zdiagnozowano m.in. przewlekłą niewydolność oddechową, nadciśnienie płucne, niedobór masy ciała i opóźniony rozwój psychoruchowy. Z tego powodu konieczne okazało się założenie PEG – żywienia dojelitowego, dzięki któremu Marysia jest karmiona. Ponadto, Marysia zmaga się z nieokreśloną śródmiąższową chorobą płuc.

IMG 20230317 WA0002Pani Monika to kolejna osoba potrzebująca, którą Fundacja „Blisko Ciebie” przyjęła w grono swoich podopiecznych. Pani Monika urodziła się z porażeniem kończyn dolnych, w dzieciństwie miała zabieg przedłużenia ścięgien Achillesa. Przez wiele lat poruszała się o kulach, jednak od 6 lat jeździ na wózku inwalidzkim. 

 

1Adrian cierpi na nieuleczalną i postępującą chorobę Huntingtona. To choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego. W miarę obumierania komórek mózgu, osoby z chorobą Huntingtona tracą możliwość kontrolowania ruchów i emocji, przypominania sobie ostatnich zdarzeń oraz podejmowania decyzji. Choroba prowadzi do niepełnosprawności, a ostatecznie śmierci. 

zdjęcie głównePani Liliana Czerwińska od urodzenia nie ma lewego przedramienia. Długo uczyła się żyć z tą niepełnosprawnością, a mimo to realizowała swoje pasje i zarażała optymizmem, jednak los jej nie oszczędzał. W 2006 r. doznała wylewu podpajęczynówkowego, po którym musiała walczyć o życie. Była sparaliżowana. Długa i intensywna rehabilitacja sprawiły, że wróciła do pracy zawodowej. Założyła rodzinę, urodziła dziecko, ukończyła studia magisterskie i mimo swojej niepełnosprawności starała się być jak najbardziej aktywna. Jednak kłopoty ze zdrowiem jej nie omijają, a konsekwencją złego stanu zdrowia jest utrata pracy.

 

 donanskiejJulia urodziła się w 2002 roku. Choruje na padaczkę lekooporną Zespołu Lennoxa-Gastauta. Nie radzi sobie z emocjami, nie mówi. Szansą na poprawę życia Julii jest przeszczep komórek macierzystych jednak jest to koszt ponad 180 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że przy Państwa pomocy uda się zebrać tę nieosiągalną dla rodziny Julii kwotę.

mariuszPan Mariusz cierpi na cukrzycę od 11 lat. To właśnie ona doprowadziła do tego, z czym zmaga się dzisiaj. Pozornie nic groźnego się nie stało, zwykłe skaleczenie w nogę. Dla zdrowego człowieka oznacza to kilka dni noszenia opatrunku i odrobinę bólu. W przypadku Pana Mariusza rana stała się przyczyną wielkiej tragedii, w której tkwi do dziś.

 

1Gabryś na początku rozwijał się prawidłowo. Gdy miał 1,5 roku przestał mówić, a w wieku 2 lat stracił inne nabyte wcześniej umiejętności poznawcze. Mimo, że w swoim życiu Gabryś przeszedł już wiele rodzajów terapii, wciąż wymaga intensywnej rehabilitacji logopedycznej. Rodzina utrzymuje się z pensji męża, który również jest niepełnosprawny co powoduje, że sytuacja finansowa rodziny staje się trudna. Właśnie dlatego liczymy na Waszą pomoc! Pomóżmy Gabrysiowi wrócić do zdrowia!

Justyna Dziadek 5Pani Justyna Dziadek, to młoda dziewczyna, która każdego dnia walczy o swoją sprawność. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Pani Justyna nie chodzi samodzielnie i wymaga w życiu codziennym opieki drugiej osoby. Taką opiekę sprawuje jej mama, która wychowuje samotnie także dwie młodsze, uczące się jeszcze siostry Pani Justyny...

 

Marcin Dzik Fundacja

Marcin urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową w odcinku piersiowo - lędźwiowym oraz z wodogłowiem wewnętrznym. Dodatkowo chłopiec ma niedowład kończyn dolnych od pasa w dół. Marcin porusza się na wózku inwalidzkim i jest to jedyna jego forma przemieszczania się. Wiąże się to z wieloma trudnościami...

 


Ania Elias zdjęcieNikt nie zna końca swojej historii, a ja muszę walczyć o początek, bo jestem młoda, ale niestety chora nieuleczalnie. Chcę walczyć dla moich dzieci: dwuipółletniego Bruna i maleńkiej Poli, żeby miały mamę jak najdłużej, bo postawiona diagnoza: jamistość rdzenia kręgowego związana z zespołem Arnolda-Chiariego brzmi jak wyrok, jeśli nie poddam się wysokospecjalistycznej operacji w Instytucie Chiari w Barcelonie. 

zdjęcie

Asia jest młodą i pozytywnie nastawioną kobietą, której zawsze zależało na dobru otaczających ją ludzi - jest dziewczyną o aktywnym trybie życia i ciągłym dążeniu do spełniania swoich marzeń - jedno z nich niestety skończyło się bardzo niefortunnie - podczas uprawiania turystyki terenowej, w której była pasażerem doszło do wypadku, w którym Asia straciła rękę.

2Pani Magdalena to samotna matka, wychowująca 15-letnią córkę. Niestety 12 lat temu zachorowała na nieuleczalną chorobę - Pląsawicę Huntingtona. Pani Magda z wykształcenia jest psychologiem, w zawodzie udało jej się przepracować tylko 10 lat, z powodu choroby była zmuszona z niej zrezygnować. W związku z tak krótkim stażem pracy, wysokość renty, którą otrzymuje jest niewielka. Obecnie opiekę nad Panią Magdą i jej córką sprawuje Mama Pani Magdy, która robi wszystko, aby jej córka jak najdłużej pozostała sprawna.

Mikołaj Giergielewicz 7

Mikołaj urodził się 10 lutego w 2014 roku z ultra rzadką wadą genetyczną Tetrasomią 18p. Jest to choroba nieuleczalna. Aktualnie w Europie chorobę tę, o takich samych symptomach, stwierdzono u kilkorga dzieci (w tym 2 przypadki w Polsce). Początkowo lekarze nie dawali Mikołajowi szans na przeżycie, jednak chłopiec nie poddał się i przeżył. Dzięki swojej ciężkiej pracy, wciąż jest ze swoimi rodzicami i starszą siostrą. Szansą dla niego jest wielospecjalistyczna rehabilitacja, dzięki której wzrosną jego psychofizyczne umiejętności.

 

2020.07.77Wobec Huberta orzeczone zostało upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym oraz mózgowe porażenie dziecięce pod postacią spastyczną czterokończynową, tym samym objęło ono całe ciało: głowę, tułów i kończyny. Jednak to nie wszystko, u Huberta ponadto zdiagnozowana została skolioza, padaczka oraz zwichnięte prawe biodro. Ogrom dysfunkcji, z którymi się zmaga spowodował, iż w zaledwie 10-letnim życiu Hubert odbył już m.in. operację wszczepienia zastawki, operację podcięcia przywodzicieli, zabieg wszczepienia PEGA, operację tracheotomii oraz podanie botuliny.

1Pan Artur Grobel to nowy podopieczny Fundacji Blisko Ciebie. Pracował w tartaku.

W trakcie pracy na jednej z maszyn zacięło się drewno, gdy chciał je popchnąć piła złapała kawałek rękawa i wciągnęła mu prawą rękę. Nie było co ratować, lekarze musieli dokonać amputacji powyżej łokcia. Żona i córka bardzo wspierały Pana Artura i to dzięki nim i hartowi ducha po okresie załamania podjął ponownie pracę zawodową.

Tym razem w restauracji. Marzeniem Pana Artura jest posiadanie protezy bionicznej, która pomoże mu w codziennym życiu i ułatwi wykonywanie pracy. Nasza Fundacja postanowiła pomóc zrealizować to marzenie.


daria jagiełło

Daria Jagiełło ma 7 lat i cierpi na SMA 1 – genetycznie uwarunkowany, rdzeniowy  zanik mięśni. Wskutek choroby dziewczynka cierpi  na skoliozę  (90 stopni), hiperlordozę, koślawość kolan i stóp, a także obustronne zwichnięcie stawów biodrowych. Choroba szybko postępuje. Leczenie farmakologiczne w Polsce jest niestety niedostępne. Istnieje jednak szansa, że lek ratujący życie wkrótce pojawi się na polskim rynku. Do tego czasu niezbędna jest intensywna rehabilitacja, w tym turnusy rehabilitacyjne, regularne wizyty u specjalistów oraz specjalistyczny sprzęt.  

Alina Kalista1Alina Kalista to mama samotnie wychowująca 13-letnią córkę. Od kilku lat choruje na nowotwór złośliwy mózgu oraz padaczkę lekooporną. Jako samotna matka nie jest w stanie opłacić kosztownego leczenia, dlatego liczy na pomoc ludzi o szlachetnych sercach.

 IMG 20200710 181103 

Maksymilian urodził w 2018 roku jako wcześniak w 28 tygodniu ciąży otrzymując 1 punkt w skali Apgar. Skutkami ciężkiego niedotlenienia okołoporodowego jest czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Maksiu ma dysplazję oskrzelowo-płucną, korowe zaburzenia widzenia, niedoczynność tarczycy. Przeszedł też wylew trzeciego stopnia i martwicze zapalenie jelit. 

44240897 2387299574620295 3290944129927741440 n

 
Kamil to młody mężczyzna cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. W  związku z upośledzeniem umysłowym Kamil niedosłyszy, nie potrafi również mówić. W swoim życiu przeszedł wiele operacji, w tym operację żołądka, jąder i biodra.  Kamil nie chodzi, obecnie ma również problemy z siedzeniem z powodu pogłębiającej się skoliozy. W ostatnich latach pojawiły się u niego również napady epilepsji.

 

1Jakub Choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ma porażoną prawą stronę ciała, dużą wadę wzroku oraz wymowy. Osiągnięcie samodzielności to nie tylko największe marzenie Kuby, ale również ogromne wyzwanie. Niestety sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na opłacenie kosztów turnusu rehabilitacyjnego, który pomógłby Jakubowi odzyskać samodzielność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img 20230617 wa0020Julka to 15 letnia dziewczyna, która na skutek nękania ze strony rówieśników próbowała popełnić samobójstwo. Brat Julii jako pierwszy znalazł ją, zadzwonił pod numer alarmowy i pomógł reanimować swoją siostrę. Julia cudem przeżyła tę próbę, jednak jej stan jest bardzo ciężki – jest częściowo świadoma i próbuje komunikować się używając oczu, ale droga do odzyskania sprawności jest trudna i bardzo kosztowna. Najważniejsza jest stała i systematyczna rehabilitacja, a oprócz niej zakup podnośnika, ortez, pionizatora i wielu innych sprzętów.
Na chwilę obecną najpilniejszy okazał się być zakup specjalistycznych pasów samochodowych, dzięki którym Julia może być bezpiecznie przewożona na codzienną rehabilitację. W związku z tym, Fundacja „Blisko Ciebie” zdecydowała się sfinansować ten zakup w całości, by Julia mogła jak najszybciej rozpocząć rehabilitację.

Julię mogą Państwo wspierać przez stronę internetową Fundacji lub bezpośrednio na konto fundacji:

81 2490 0005 0000 4530 8841 0050
W tytule wpisując „Darowizna na rzecz Julii Kowalczyk”.

 

Gabrysia KozlowskaMarcelinaKozlowska Marcelina Kozłowska oraz Gabrysia Kozłowska to siostry, które cierpią na tą samą chorobę - zespół Dandy Walkera. Choroba ta objawia się m.in. wodogłowiem, wadami ośrodkowego układu nerwowego, zaburzeniami równowagi, opóźnieniem mowy, zanikiem nerwu wzrokowego...

 

received 387879948499657W 2015 r. Angelika uległa wypadkowi, na skutek którego doszło u niej do wielu uszkodzeń, w tym do złamania kręgosłupa z urazem rdzenia w odcinku L1.

Angelika jest młodą dziewczyną, ma wiele marzeń. Przede wszystkim chce znów stanąć na własnych nogach, co jest możliwe dzięki intensywnej rehabilitacji.

Istnieje ośrodek, zapewniający Angelice rehabilitację w egzoszkielecie, która mamy nadzieję sprawi, że spełni się jej największe marzenie.

 zdjęcie Ola
Ola Królak choruje na autyzm. Dziewczynka do 2 roku życia rozwijała się prawidłowo. Potem nagle straciła kontakt z otoczeniem oraz wszystkie swoje, dotychczas nabyte, umiejętności. Przestała przyjmować stałe pokarmy, zaczęła źle sypiać, pojawiło się również napięcie  mięśniowe. Właśnie wtedy szybko zdiagnozowano u niej autyzm. Rodzice Oli  szukali pomocy u wielu specjalistów, w wielu ośrodkach. Wszystko okazywało się mało skuteczne, dopóki nie dowiedzieli się o metodzie Swietłany Masgutowej. Niestety nie jest ona refundowana przez NFZ, a jej miesięczne koszty wynoszą 1600 zł. To duże obciążenie finansowe dla całej rodziny.

 

 

 

 

image4Pan Piotr uległ wypadkowi komunikacyjnemu, którego był pasażerem, w wyniku którego doznał bardzo ciężkich obrażeń ciała - złamanie kręgosłupa, stłuczenie serca, płuc oraz śledziony, niewydolność wielonarządowa...

 

 

 

 

Zdjęcie Damian LachDamianek cierpi na chorobę neurologiczną. W wyniku stanu zapalnego doszło u niego do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Choroba ta zdarza się u 1-4 osób na milion. Rzadko przytrafia się tak małym dzieciom. Dziecko od urodzenia rozwijało się prawidłowo. Pewnego dnia mając 18-miesięcy, chłopiec niespodziewanie na skutek wysokiej gorączki zapadł w śpiączkę. Następnie u Damianka stwierdzono niewydolność oddechową, niedowład wiotki czterokończynowy i obrzęk mózgu. Skutek tego dnia był przerażający dla najbliższych - paraliż całego ciała...

 

IMG 20210511 084906IMG 20210521 180119Ewa i Sara są bliźniaczkami, które urodziły się z czterokończynowym, spastycznym dziecięcym porażeniem mózgowym. Sara ma ograniczoną sprawność rąk, zdeformowane i sztywne kończyny dolne, astygmatyzm i zaburzenia równowagi. Ewa oprócz porażenia mózgowego cierpi na wodogłowie, epilepsję i skrzywienie kręgosłupa. Ponadto wystający z pleców garb powoduje uszkodzenia płuc i serca. Oprócz powyższych chorób, w ostatnim czasie zdiagnozowano u Ewy odklejenie siatkówki w obu oczach. Ewa jest osobą leżącą, wymagającą karmienia, przewijania oraz pomocy we wszystkich innych czynnościach życia codziennego.

 

4Oskar Lawendowski choruje na autyzm. Codzienne funkcjonowanie oraz nauka w szkole sprawiają mu ogromne trudności. Chłopak ma również problemy z koordynacją ruchową i koordynacją wzrokową. Dodatkowo jego sprawność fizyczna jest mocno zaniżona. Kluczem do sukcesu i poprawy jego sprawności jest rehabilitacja. Oskar od 5 lat uczęszcza na rehabilitację metodą Dr. Swietłany Masgutowej. Efekty są widoczne - Oskar dzięki rehabilitacji zaczął pisać, co jest ogromnym sukcesem! Jednak czeka go jeszcze dużo pracy i wysiłku, aby efekty nie poszły na marne…

 

 

 

 

Łoza Krzysztof

Łoza Dawid

20-letni Krzysztof oraz 18-letni Dawid to kolejni bracia, których nasza Fundacja otoczyła opieką.

Oboje od urodzenia są osobami z niepełnosprawnościami ze zdiagnozowaną chromosomopatią oraz opóźnieniem psychoruchowym. Krzysztof porusza się samodzielnie, z kolei Dawid jest osobą leżącą, nie siedzi ani nie chodzi.

Dla zachowania już wypracowanych przez chłopaków efektów niezbędna jest systematyczna rehabilitacja ruchowa. W innym przypadku może dojść do regresu ich stanu.

 

imgcache0.2276550Niespełna pół godziny po zawale, serce Pana Pawła przestało bić. Był reanimowany przez 1,5 godziny. Na szczęście lekarze przywrócili jego funkcje życiowe, jednak nie może już cieszyć się taką sprawnością jak przed zawałem. Pan Paweł nie traci jednak nadziei i wciąż intensywnie się rehabilituje. Wierzy, że pewnego dnia znów stanie na własnych nogach i będzie mógł bawić się ze swoją czteroletnią córeczką.

Całe zdarzenie oraz jego następstwa były dla Naszego Podopiecznego ogromnym szokiem i diametralnie zmieniły jego życie. Pan Paweł potrzebuje naszego wsparcia, aby opłacić rehabilitację stacjonarną, turnusy rehabilitacyjne oraz lekarstwa.

image1Bartek to 35-letni mężczyzna pochodzący z Dąbrowy Górniczej, od 15 lat mieszkający w Szkocji. Na początku sierpnia 2022 roku zdiagnozowano u niego glejaka drugiego stopnia. Bartek przeszedł 6-godzinny zabieg, dzięki któremu udało się usunąć 66% procent z oryginalnej masy guza. Pozostała część niestety wrosła w żyły mózgowe i niemożliwe było jej usunięcie. Bartek leczy się w Szpitalu Uniwersyteckim Ninewells w Dundee w Szkocji. Dodatkowo rozpoczął psychoterapię, jednak wymaga również specjalistycznej diety onkologicznej. Bartek jest już po serii radioterapii, a obecnie jest w trakcie chemioterapii. Potrzebuje wsparcia w zakresie zakupu leków, leczenia u psychoterapeuty, dietetyka oraz innych specjalistów.

20171119 120035

Julia nie skończyła jeszcze dwóch latek, a już tak wiele przeszła i wycierpiała. Dziewczynka od urodzenia choruje na padaczkę lekooporną nieznanego pochodzenia. Przez pierwszych 7 miesięcy życia Julia była hospitalizowana w kilku szpitalach, przyjmuje stałe leki w dużych ilościach, co bardzo niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie jej wątroby. Dziewczynka nie porusza się, nie siedzi samodzielnie, nie utrzymuje prawidłowej postawy ciała...

 

 

 

 

1Kuba urodził się 31.05.2012r. Cierpi na zespół Aspergera. W maju 2018 roku wykryto u niego zmiany genetyczne w obrębie genu INPP5E i MID1, które mogą odpowiadać za jego niepełnosprawność. Zdiagnozowano również zaburzenia w OUN pod postacią naczyniaka żylnego w prawej półkuli móżdżku, globalnej hipotonii mięśniowej, opóźnienia w rozwoju psychoruchowym, makrocefalii, która jest następstwem wodogłowia zewnętrznego nieoperacyjnego...

1212

Wiktor przyszedł na świat jako zdrowy, pełny energii chłopiec. Niestety, niedługo po skończeniu 3 roku życia zdiagnozowano u niego zespół nerczycowy. Choroba ta charakteryzuje się nadmiernym wydalaniem białka. Głównymi objawami jego choroby są obrzęki, wysokie ciśnienie krwi i zwiększone ryzyko zakrzepów.

Po diagnozie rodzice Wiktora byli w szoku, w ich życiu doszło do wielu zmian. Wspólne, rodzinne spędzanie czasu odbywało się w szpitalnych salach. W tym momencie zaczęli walkę o zdrowie i życie syna.

 

20190308 131602Eryk uległ ciężkiemu wypadkowi 14 czerwca 2015 roku. Został przygnieciony zamkiem dmuchanym. Został niezwłocznie przetransportowany do szpitala. Tam, szybko zdiagnozowano u niego krwiaka oraz przymózgowy niedowład czterokończynowy, najsilniej wyrażony w kończynie górnej prawej. Jakby tego było mało, w drugiej dobie po wypadku chłopiec przeszedł udar, w wyniku którego stracił całkowicie mowę. Kolejny cios spadł na chłopca w 2018 roku.

Alicja1

 

Alicja Mickoś urodziła się 8 lutego 2016 roku z wrodzoną wadą nóżki lewej (CFD – wrodzony niedorozwój kości udowej oraz FH – brak kości strzałkowej). Sprawa jest poważna – nóżka jest o połowę krótsza od zdrowej i prawie nie rośnie, brakuje w niej kilku kości, a stawy są niewykształcone. Marzeniem dziewczynki są równe nóżki i zabawa bez ograniczeń z innymi dziećmi. To marzenie może się spełnić, ale bez pomocy Ludzi Dobrej Woli pozostanie jej jedynie życie z piętnem niepełnosprawności...

 

 

 

received 982428983043487

Antoś to chłopczyk chorujący na mózgowe porażenie dziecięce oraz na wiele innych chorób współistniejących takich jak niedoczynność tarczycy, padaczka, niedorozwój ciała modzelowatego, nadwzroczność, astygmatyzm, dysplazja stawów biodrowych. Jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych, m.in. neurologicznej, ortopedycznej, czy też rehabilitacyjnej. Chłopiec potrafi samodzielnie siedzieć, poruszać się przy pomocy balkonika oraz aktywnego wózka inwalidzkiego.

 

IMG 20201025 133927

Michał urodził się 22.11.2004 roku. Choruje na padaczkę lekooporną objawową (ogniskowa) (częściowa) i zespoły padaczkowe ze złożonymi napadami częściowymi i napadami nieświadomości – stan po wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego, farmakoterapii i sterydoterapii bez większych rezultatów, terapia CBD, dieta Atkinsa; do chwili obecnej nie opanowano napadów padaczkowych.Padaczka bardzo degraduje - współistniejące choroby to niedoczynność tarczycy, hipotonia mięśniowa, wada wzroku, niedowidzenie lewego oka, zez zbieżny lewego oka, nadwzroczność, niedosłuch przewodzeniowy, wiotkość krtani i stan po endoskopowej arytenoidektomii prawostronnej z użyciem lasera CO2. Z uwagi na stan zdrowia chłopiec ma indywidualny tok nauczania.

WP 20230127 11 17 15 Pro 124516Oliwier urodził się z wieloma schorzeniami. Chłopczyk zmaga się z małogłowiem, wzmożonym napięciem mięśniowym, przykurczami. Dodatkowo u chłopca stwierdzono stopę końsko-szpotawą. Oliwier nie chodzi samodzielnie, rozwija się znacznie wolniej niż inne dzieci w jego wieku. W celu prawidłowego rozwoju chłopca, niezbędna jest systematyczna, stała rehabilitacja, która jest jednak bardzo kosztowna.

001

Alicja i Karol to bliźniaki urodzone w 24 tygodniu ciąży. Kiedy przyszli na świat ważyli zaledwie 650g i 680g.  Niska masa urodzeniowa oraz przyjście na świat tak wcześnie, przyczyniły się do tego, że bliźniaki spędziły w szpitalu kolejne 4 miesiące, w trakcie których przeszły wiele chorób. Od tego momentu oboje potrzebują stałej rehabilitacji.

Dzisiaj są dziećmi, które już wychodzą z okresu wcześniactwa.

 

big 0303a34f 4bdc 4ad1 8a24 c3ab5deb909dKilka miesięcy temu Bartek otrzymał diagnozę – syndrom Arnolda Chiariego typu I. Jego dotychczasowe, spokojne życie uległo radykalnej zmianie. Męczące bóle i zawroty głowy, arytmia serca, zmęczenie, kłopoty z pamięcią, słuchem czy też wzrokiem, to jedynie część objawów towarzyszących chorobie Chiariego. Jedyną szansą, która może przynieść konkretne rezultaty, jest operacja poza granicami kraju w Instytucie Chiari & Siringomielia & Escoliosis w Barcelonie. Niestety, zabieg ten znajduje się poza finansowym zasięgiem Bartka. Dlatego prosimy o wsparcie dla Bartka! Pomóżmy mu uzbierać niezbędną kwotę i wrócić do zdrowia !

Piotr Pastusiak 1Kilka lat temu Pan Piotr doznał urazu rdzenia kręgowego na odcinku C4-C5. Wymaga stałej rehabilitacji, dzięki której utrzymuje prawidłową sprawność ruchową. Niestety jego zasoby finansowe są zbyt niskie, aby mogły w pełni pokryć koszty zabiegów. 

MikołajMikołaj urodził się 27 kwietnia 2015 roku. Stwierdzono u niego wzmożone napięcie nerwowe i asymetrię. Mikołaj był pod stałą kontrolą neurologiczną oraz uczęszczał na zalecaną rehabilitację. Z powodu zaburzeń koorynacji ruchowej z czasem konieczne było zwiększenie ilości ćwiczeń, co wiązało się z większymi kosztami rehabilitacji.

 

 

 

 

 

Magorzata Piliska 2Małgorzata Pilińska to młoda dziewczyna, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Tata Małgorzaty - Pan Adam samotnie sprawuje opiekę nad córką. Stara się ze wszystkich sił, aby zapewnić córce Małgosi to co najważniejsze - rehabilitację!

Pan Marcin Piotrowski z mamPan Marcin Piotrowski razem z Mamą Marią znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej. Schorowani, wymagający stałej opieki lekarskiej, uczciwi ludzie przez dwa lata nie mieli dachu nad głową. Nie było ich stać na opłacenie rachunków za wynajem mieszkania, a na pomoc rodziny i przyjaciół nie mogli liczyć. Po 2 latach los się do nich uśmiechnął. Dostali mieszkanie z dala od rodzinnych terenów. Mieszkanie było puste, bez pieca kaflowego, bez lodówki, umywalki, mebli…

42Dawid Pochwatka urodził się 31.08.2003r., w szóstym miesiącu ciąży, z jednym punktem w skali Apgar. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie pokrwotoczne, padaczkę, astmę, niedowład czterokończynowy. Posiada bardzo słaby wzrok. Przeszedł w swoim życiu wiele operacji.  W miarę możliwości finansowych rodziców chłopiec jeździ na ćwiczenia rehabilitacyjne, masaże, a także na wizyty do logopedy oraz psychologa. Niestety potrzebuje o wiele więcej.




FB IMG 1622212817142

Nowa podopieczna naszej Fundacji ma na imię Martynka. Jest to 14-letnia dziewczynka, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę, wodogłowie, małogłowie, zaburzenia neurorozwojowe, a w dodatku jest dzieckiem niewidomym.

Martynka jest po operacji fibrotomii, która ma jej pomóc stanąć w przyszłości na własnych nogach. Nie chodzi samodzielnie, ale z pomocą rodziny udaje jej się stawiać pierwsze kroki. Aby dziewczynka mogła się dalej rozwijać potrzebuje stałej i systematycznej rehabilitacji. Fundacja sfinansuje Martynce turnus rehabilitacyjny, który w połączeniu z systematyczną rehabilitacją na pewno przyniesie widoczne efekty.

IMG 20181102 142220
Wiktor urodził się w 2011 roku i rozwijał się przez ten cały czas prawidłowo, aż do czerwca 2020 roku kiedy zdiagnozowano u niego przewlekłą i nieuleczalną cukrzycę insulinozależną typu 1.  Od tego czasu Wiktor wymaga całodobowej insulinoterapii oraz opieki osoby przeszkolonej w zakresie opieki nad pacjentem z cukrzycą. 

Wiktor wychowuje się w szczęśliwej rodzinie. Jednak pozostali jej członkowie także zmagają się z chorobami. Brat Wiktora, od przeszło 10 lat żyje z padaczką, a mama zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

Pomimo przeciwności losu Wiktor jest aktywnym chłopcem, który uwielbia sport, a szczególnie piłkę nożną.

1Antoni urodził się 18. 02. 2013 r. Choruje na przepuklinę oponowo – rdzeniową, wodogłowie, a także zwichnięcie lewego biodra. Posiada również wadę wzroku oraz stopy Końsko – szpotawe. Jest cewnikowany i lewatywowany, co dla małego chłopca jest nie tylko uciążliwe, ale również nie ma nic wspólnego z beztroskim dzieciństwem. Aby odzyskać choć odrobinę samodzielności i móc przemieszczać się oraz funkcjonować na co dzień, niezbędny jest nowy wózek inwalidzki, ponieważ obecny jest już dla chłopca za mały.  

913888800958199058Eryk urodził się w 2012 roku. Zmaga się z wieloma schorzeniami m.in. przepukliną oponowo – rdzeniową, wodogłowiem i pęcherzem neurologicznym. Chłopak mimo wszelkich trudności jest pogodnym dzieckiem i za wszelką cenę chce być samodzielny. Niestety, póki co Eryk potrzebuje pomocy w codziennym funkcjonowaniu, lecz dzięki systematycznej rehabilitacji może zrobić ogromne postępy. Rodzice chłopca nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów jakie generuje leczenie syna.

Bartuś

BARTUŚ WYSYŁA APELE O POMOC5- letni Bartuś choruje od urodzenia m.in. na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem czterokończynowym, padaczkę lekooporną, wodogłowie pokrwotoczne. Chłopiec nie chodzi, nie siedzi jest leżący i w pełni uzależniony od opiekującej się nim mamy. Niestety nie rozwija się prawidłowo, co w konsekwencji prowadzi do problemów z układem moczowo-trawiennym. Bartuś ma bardzo osłabiony układ odpornościowy, często dochodzi u niego do infekcji dróg moczowych...

3Julia urodziła się 05.07.2008 r. w 29 tygodniu ciąży, z wagą 1350 g. Julia dostała 3 punkty Apgar. Zaraz po porodzie została przewieziona do specjalistycznego szpitala w Zabrzu. Na samym początku lekarze powiedzieli nam ( rodzicom ): "Bardzo nam przykro, ale córka raczej nie przeżyje nocy, a gdy będzie walczyć to będzie roślinką". W swoim dziecięcym życiu dziewczynka przeszła kilka operacji, a w przyszłości czeka ją kolejna. Ma za sobą również wiele rodzajów rehabilitacji, ale wciąż nie potrafi utrzymać równowagi. Dlatego jest bardzo potrzebna stała i bardzo kosztowna rehabilitacja! 

4Alicja była zdrową i bystrą dziewczynką. Niestety w 2008 roku wykryto u niej guza mózgu. Od tamtej pory przeszła ponad 20 operacji. Stan zdrowia dziewczynki wielokrotnie ulegał zmianie. Obecnie Alicja wymaga stałej opieki, rehabilitacji, leczenia oraz pomocy wielu specjalistów. 

 

 

 

 

 

 

Resized 20210427 092244Pan Tomasz Socha ma 62 lata. Dotychczas żył jak każdy z nas, pracował i poświęcał się opiece nad żoną, teściową i synem.

Jednak w kwietniu zeszłego roku Pan Tomasz doznał udaru, po którym przez miesiąc pozostawał na oddziale szpitalnym. Teraz chodzi o kuli i korzysta z rehabilitacji fizjoterapeuty. Pojawiły się też problemy kognitywne, rozpoczął terapię behawioralno-poznawczą i chodzi do psychoneurologa.

Do tego wszystkiego we wrześniu Pan Tomasz miał stan zawałowy. Długotrwałe zwolnienie lekarskie odbiło się na jego zdrowiu psychicznym.
Teraz Pan Tomasz potrzebuje wsparcia medycznego. Opłacenie wszystkich niezbędnych lekarstw jest poza jego finansowymi możliwościami, dlatego prosimy o pomoc.

Izabela Spilska 18Pani Izabela Spilska Podopieczna Fundacji zmaga się z ciężką chorobą jaką jest zanik mięśni pochodzenia rdzeniowego. Dodatkowo Pani Izabela ma niedowład czterokończynowy z przewagą w kończynach górnych. Choroba mimo ciężkiej walki o sprawność stale postępuje, jedynym rozwiązaniem, które może ją powstrzymać jest stała i systematyczna rehabilitacja...

 

2"Artur urodził się jako wcześniak. Jest dzieckiem bardzo pogodnym i wiecznie uśmiechniętym. Niestety przed skończonym drugim rokiem życia, u Artura zdiagnozowano Mózgowe Porażenie Dziecięce – obustronne porażenie kurczowe. Diagnoza okazała się bardzo poważna. Walczymy w tej chwili o jak największe usamodzielnienie syna. Jest on dla nas całym naszym życiem – całym sercem!"

368517522 806906568104449 7476906262567335970 nArek to 23-letni chłopak, który choruje na postępujący zanik mięśni typu Duchenne’a. Niestety nie jest w stanie funkcjonować bez pomocy drugiej osoby, a w nocy musi korzystać z respiratora. Mimo choroby Arek nie poddaje się, realizuje swoje pasje i marzenia. Ukończył technikum o profilu cyfrowych procesów graficznych, projektuje naklejki i wizytówki.

Arek ma wiele potrzeb takich jak zakup materaca, czy też łóżka rehabilitacyjnego. Ważna jest również stała i systematyczna rehabilitacja, by nie doprowadzić do regresu stanu zdrowia.

 

2

Milan to 4-letni chłopczyk, który urodził się jako skrajny wcześniak w 24 tygodniu ciąży. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład spastyczny prawostronny. Nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, ma problemy z mową oraz ze wzrokiem. Mama Milanka wychowuje go sama, a jej sytuacja materialna nie pozwala na pokrycie kosztów niezbędnej dla syna stałej i systematycznej rehabilitacji, która jest niezwykle ważna dla Milana.

 

 Karol

Karol

Karol od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce.U chłopca wykryto również zespół Wetsa. Z powodu bardzo silnych przykurczów dziecko nie jest w stanie w bezpieczny sposób samodzielnie się poruszać. Nie rozwija się prawidłowo zarówno fizycznie jak i psychicznie...

 

4Kamilek urodził się w 32-tygodniu ciąży. Pierwsze pół roku spędził w szpitalach walcząc o życie. Cierpi na czterokończynowe  dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, dysplazję  oskrzelowo-płucną, refluks żołądkowo-przełykowy, pęcherz neurogenny oraz ciężką chorobę genetyczną – chorobę Menkesa, która wyniszcza jego organizm i powoduje ogromny ból oraz cierpienie. Dla Chłopca bardzo ważna jest nierefundowana, codzienna specjalistyczna rehabilitacja domowa, która wynosi miesięcznie 2040 zł. Obecnie rodzinę Kamilka stać na 1 zabieg, choć powinny one odbywać się codziennie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dofinansowanie do zakupu leków i środków pielęgnacyjnych  lub do rehabilitacji domowej dla Kamilka. Pomóżmy ratować jego życie !  

 

 

 

 

IMG20220303125531Aleksander Tkaczyk to nowy Podopieczny Fundacji „Blisko Ciebie”. Olek urodził się jako wcześniak z ciąży bliźniaczej, w której nastąpił zespół podkradania, w wyniku czego nienarodzony braciszek Olka zmarł, a on sam walczył o życie.  Chłopczyk cierpi na mózgowe czterokończynowe porażenie dziecięce spastyczne, nie siedzi, nie raczkuje. Fundacja „Blisko Ciebie” sfinansowała niezbędną dla Olka rehabilitację. Poniżej fotorelacja z zajęć chłopca z fizjoterapeutą.

Truchan zdjęcie

Waldemar Truchan w czerwcu 2019 roku uległ wypadkowi. W czasie wykonywania przez niego pracy nastąpiła eksplozja odczynników chemicznych, która spowodowała rozległe, szarpane rany obu rąk oraz uszkodziła rzepkę w kolanie.

 

W ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do Szpitala Rydygiera w Krakowie. Groziła mu amputacja obu dłoni. Po niezwykle skomplikowanych operacjach udało się w miarę uratować lewą rękę, w której stracił jednego palca, ale niestety ręka ta nigdy nie będzie sprawna.W prawej ręce w czasie wybuchu stracił aż cztery palce.

 

  „Mam na imię Lenka. Uwielbiam się bawić z moim starszym braciszkiem Alankiem i chodzić na spacery z Mamusią i  Tatusiem. Teraz rozpiera mnie energia i wszędzie mnie pełno, ale nie zawsze tak było...

 

 

Adam Tyniorek 6Pan Adam Tyniorek zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, z niedowładem kończyn górnych i dolnych oraz ze skrzywieniem i dolegliwościami kręgosłupa. Dodatkowo jest osobą niewidomą. Aby móc lepiej funkcjonować konieczna jest stała rehabilitacja. Według zaleceń lekarza najbardziej skuteczna byłaby rehabilitacja wykonywana 4 razy w tygodniu. Niestety sytuacja materialna rodziny nie pozwala Panu Adamowi na opłacenie rehabilitacji.

 

Grzegorz Wadowski 7Grzegorz Wadowski cierpi na dziecięce porażenie mózgowe o charakterze niedowładu czterokończynowego. Problemy te zaczęły się po małym zabiegu chirurgicznym w znieczuleniu ogólnym, którym został poddany w wieku 8 miesięcy... 

img 20220610 wa0007Monika dzięki wsparciu ludzi dobrej woli przeszła kosztowną operację w Instytucie Dr Paleya w Warszawie. Dzięki tej operacji Monika pozbyła się przykurczy, a przede wszystkim bólu. Teraz musi na nowo uczyć się chodzić. Robi ogromne postępy, jednak wymagana jest stała i systematyczna rehabilitacja, aby nie doszło do regresu jej stanu zdrowia. Dzięki dotychczasowej rehabilitacji Monika sama porusza się o kulach trójnogach.


Bartuśrgb
Bartuś urodził się 22 kwietnia 2017 roku z wadą genetyczną – trisomią chromosomu 21 (zespół Downa). Jest objęty programem wczesnego wspomagania rozwoju. Powinien regularnie ćwiczyć, ponieważ jego mózg jest teraz na etapie intensywnego uczenia się i poznawania świata.

1Kinga urodziła się bez prawej ręki, od części łokcia do dłoni. Potrzebuje specjalnej protezy, dzięki której będzie w stanie nie tylko funkcjonować na co dzień, ale również spełniać swoje marzenia. Kinga obecnie uczy się w szkole mechanicznej, bardzo pragnie zostać mechanikiem. Niestety obecna, zwykła proteza, którą posiada, uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. 

Pan Marek Witczak razem z mamą, Panią Jadwigą, w nocy z 24 na 25 czerwca zostali z niczym.

Piorun uderzył w stojący obok domu słup wysokiego napięcia i znalazł ujście tam, gdzie miał najbliżej. Pani Jadwiga, wybiegła z domu tylko z telefonem w ręku i w czasie nawałnicy stała i patrzyła, jak płonie dobytek jej życia. Dzięki szybkiej akcji strażaków konstrukcja domu nie została naruszona, ale spłonęło wyposażenie domu i części dachu.

Pani Jadwiga ma 57 lat i pracuje jako pracownik działu przyjęć w skupie owoców i warzyw. W spalonym domu mieszkała z synem, który aktualnie studiuje. Pan Marek i jego mama wierzą, że ich życie jakoś się ułoży i znowu wszystko będzie dobrze.

profilowe
Wojtuś urodził się 27.08.2011 w ciężkiej zamartwicy, na skutek niedotlenienia okołoporodowego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną, jest dzieckiem leżącym. Obecnie jedynie z pomocą NF-WALKER będzie w stanie sam się przemieszczać, co wpłynie pozytywnie na każdy aspekt jego życia. Koszt takiego urządzenia to 35 000 zł. Urządzenie częściowo dofinansowuje PFRON, jednak nadal brakuje 12 400 zł, dlatego bardzo prosimy o pomoc w zebraniu potrzebnych funduszy.

IMG 20191129 174127039

Adrian urodził się w styczniu 2012 roku. Zdiagnozowano u niego autyzm wczesnodziecięcy i upośledzenie intelektualne. Adrian jest wychowywany tylko przez swojego tatę, który robi wszystko aby zapewnić synowi najlepszą opiekę i stałą rehabilitację. Regularna rehabilitacja daje Adrianowi szansę na rozwój i dążenie do w miarę samodzielnego funkcjonowania. Ponieważ Adrian wymaga ciągłej opieki jego tata nie może podjąć stałej pracy, a w związki z tym tak bardzo potrzebne turnusy rehabilitacyjne, bez Waszego wsparcia będą poza zasięgiem Adriana

IMG 20190725 133337Emilka to 17-letnia dziewczyna, która od dziecka zmaga się z licznymi dysfunkcjami. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład spastyczny czterokończynowy. Dodatkowo u Emilki wykryto skoliozę, deformację klatki piersiowej, a w wieku 9 lat padaczkę. Nastolatka jest osobą leżącą, niekontaktującą się. Dziewczyna uczęszcza na rehabilitację jedynie wtedy, gdy jej rodzina zdoła pozyskać środki na jej opłacenie. Niestety sytuacja finansowa rodziny Emilki jest bardzo trudna, a Emilka potrzebuje kompleksowej i systematycznej rehabilitacji. Z tego względu, już w momencie przyjęcia Emilki do grona naszych podopiecznych – sfinansowaliśmy niezbędną dla niej rehabilitację.

big da95b19a fe20 42eb 863f 9747285d5f6aPani Diana- młoda matka, cierpi na nieuleczalną chorobę - jamistość rdzenia kręgowego. Towarzyszące chorobie bóle nóg, rąk, a także głowy, stają się nie do wytrzymania. Młoda mama martwi się, że wkrótce nie będzie w stanie zająć się swoją małą córeczką. Jedyną nadzieją na poprawę stanu zdrowia jest kosztowna operacja przecięcia nici końcowej rdzenia kręgowego w Instytucie Chiari w Barcelonie.


IMG 20230201 WA0004Lenka, gdy miała roczek doznała poważnego urazu głowy i została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej z powodu krwiaka przymózgowego oraz obrzęku prawej półkuli mózgu. Dziewczynka właściwie nie miała szans na normalne funkcjonowanie, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Lenka nie mówiła, nie widziała. Wtedy zdiagnozowano u niej czterokończynowe porażenie mózgowe.

Teraz Lenka oprócz dziecięcego czterokończynowego porażenia mózgowego cierpi na niedowład lewostronny połowiczny z asymetrią buzi po prawej stronie. Ponadto dziewczynka nie widzi na prawe oko i ma skróconą nóżkę. Lenka wymaga systematycznej rehabilitacji i specjalistycznego leczenia.

Aby pomóc Lence, Fundacja „Blisko Ciebie” sfinansowała jej niezbędną, miesięczną rehabilitację!

received 1001785674206540

Marika urodziła się w 22 tygodniu ciąży jako pierwsza z bliźniąt. Zaledwie tydzień po narodzinach zachorowała na sepsę oraz doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Na szczęście po 15 minutowej reanimacji udało się przywrócić u niej funkcje życiowe.

Marika choruje na mózgowe porażenie dziecięce i zespół Westa. Wymaga całodobowej opieki drugiej osoby oraz rehabilitacji. Mimo swojej choroby jest pogodną i uśmiechniętą dziewczyną, bardzo lubi chodzić do szkoły i spędzać czas z rówieśnikami.

Rodzice Mariki robią wszystko, żeby zapewnić córce stałą i systematyczną rehabilitację, jednak tata naszej Podopiecznej w 2021 r. przeszedł udar, co doprowadziło do tego, że jego stan zdrowia nie pozwolił na kontynuowanie pracy w wyuczonym zawodzie. Na szczęście tata Mariki nie poddał się, jego stan zdrowia uległ poprawie.

zdjęcie

Maja Żaczek jest miłym i pogodnym dzieckiem, pełnym energii i chęci do życia. Urodziła się 25. 05. 2009 roku. Niestety cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe z Atetozą ( wadą rozwojową kręgu L1 ), stopy końsko-koślawe, opóźnienie psychoruchowe, trzy rodzaje zeza: skośnego, zbieżnego i pionowego obu oczu i astygmatyzm. Dziewczynka cały czas rośnie i rozwija się, dlatego niezwykle istotne jest aby sprostać jej obecnym potrzebom, tak by w przyszłości mogła się stać jak najbardziej samodzielna.

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!