1Adrian cierpi na nieuleczalną i postępującą chorobę Huntingtona. To choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego. W miarę obumierania komórek mózgu, osoby z chorobą Huntingtona tracą możliwość kontrolowania ruchów i emocji, przypominania sobie ostatnich zdarzeń oraz podejmowania decyzji. Choroba prowadzi do niepełnosprawności, a ostatecznie śmierci. W chwili obecnej jest nieuleczalna. Nie ma również leków, które mogłyby spowolnić jej rozwój, ale są metody, które ułatwiają życie osobom chorym. Taką metodą jest wszczepienie stymulatora do mózgu.

 

Dlatego też w czerwcu 2016 roku Adrian przeszedł taką operację. Niestety niezależnie od zabiegu chłopak i tak potrzebuje pomocy w podstawowych czynnościach życiowych, jednocześnie wymaga opieki całodobowej. Mama Adriana mająca również problemy zdrowotne opiekuje się nie tylko synem, ale również swoją niepełnosprawną córką.  Zwróciła się do naszej Fundacji z prośbą o wsparcie w zakupie specjalnego podnośnika, który umożliwi transport Adriana do domu, bez konieczności noszenia go. Rodzina mieszka w domu, do którego prowadzą schody. Bariera dla poruszającego się na wózku Adriana jest nie do pokonania.  Dodatkowo, aby choroba nie postępowała tak szybko, konieczna jest również stała rehabilitacja.

 

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich osób o dobrym sercu o pomoc w zakupie podnośnika oraz zapewnieniu Adrianowi regularnej rehabilitacji!

 

 

Czego potrzebuje Adrian ?


  • Pieniędzy na rehabilitację
  • Pieniędzy na podnośnik

wesprzyj

 

Aktualności

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.