Zdjęcie Damian LachDamianek cierpi na chorobę neurologiczną. Doszło u niego do uszkodzenia rdzenia kręgowego w wyniku stanu zapalnego. Choroba ta zdarza się u 1-4 osób na milion. Rzadko  przytrafia się tak małym dzieciom. Dziecko od urodzenia rozwijało się prawidłowo. Pewnego dnia mając 18-miesięcy, chłopiec niespodziewanie na skutek wysokiej gorączki zapadł w śpiączkę. Następnie u Damianka stwierdzono niewydolność oddechową, niedowład wiotki czterokończynowy i obrzęk mózgu. Skutek tego dnia był przerażający dla najbliższych - paraliż całego ciała.

Intensywne leczenie, rehabilitacja i odpowiedni sprzęt przyczyniło się do odzyskania przez chłopca częściowej sprawności. Damianek porusza się na wózku samodzielnie, ma wielu przyjaciół i marzy by zagrać z kolegami w piłkę. Ale zagrać tak naprawdę, bo w chwili obecnej w trakcie „gry” w piłkę przejmuje rolę sędziego lub czasem nie stoi, ale siedzi na wózku w bramce.

Przy odpowiedniej i kosztownej rehabilitacji jest możliwe, że chłopiec będzie kiedyś samodzielny, że będzie chodził, może nawet biegał! Jeśli teraz w okresie rozwoju nie zapewnimy mu odpowiedniej ilości rehabilitacji i odpowiedniego sprzętu, może pozostać niepełnosprawny do końca życia!

Czego potrzebuje Damianek?

• Kosmetyków pielęgnacyjnych

08.12.2023

Damian dzięki wsparciu Fundacji „Blisko Ciebie” oraz darowiźnie od Grupy Biuro-land nareszcie może korzystać z nowego pionizatora! W dalszym ciągu niezwykle ważna dla niego jest rehabilitacja, dlatego zachęcamy do wspierania otwartej, m.in. na ten cel zbiórki.

W imieniu naszego Podopiecznego bardzo dziękujemy każdemu Darczyńcy za wsparcie

pionizator adam

13.06.2023

Nasz Podopieczny Damian Lach potrzebuje Państwa pomocy! Damian jest Podopiecznym Fundacji „Blisko Ciebie” od 8 lat, jest stale rehabilitowany, co doprowadziło do znacznej poprawy jego stanu. Nie możemy przerwać rehabilitacji! Damian ma szansę stanąć na własnych nogach i być w pełni samodzielny. Rehabilitacja jest jednak bardzo kosztowna i rodzice Damiana nie są w stanie pokryć jej kosztów z własnego budżetu. Oprócz rehabilitacji niezbędny dla Damiana jest również pionizator, którego koszt to ponad 18 000 zł! Damiana możecie wspierać wpłacając środki na zbiórkę na portalu Siepomaga:

przez stronę www Fundacji:

lub bezpośrednio na konto Fundacji

w tytule wpisując: „Darowizna na rzecz Damiana Lach”.

Damian Lach

05.09.2020

Nasza Fundacja dofinansowała zakup ortez dla Damiana. Ułatwią one w znacznym stopniu rehabilitację oraz codzienne funkcjonowanie. Od wielu lat Fundacja Blisko Ciebie finansuje koszty rehabilitacji Damiana. Mamy nadzieję, że za jakiś czas odzyska sprawność.

20200714 132135

Wrzesień 2019r.

Drodzy Darczyńcy! Dziękujemy!  Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać środki na zakup handbike'a dla naszego Podopiecznego Damianka!!!

Rower został wyprodukowany i dostosowany indywidualnie do potrzeb i schorzenia Damianka, z tego powodu okres oczekiwania był dosyć długi. Ale dla takiego uśmiechu warto było tyle czekać :)

Pierwsze jazdy na rowerze Damianek ma już za sobą. Teraz chłopiec szlifuje swoje umiejętności i wzmacnia mięśnie! To nie tylko świetna zabawa dla Damianka, ale również forma rehabilitacji.

72957026 2380693458847400 6656604043512643584 o        73224268 2380693558847390 5949073606733463552 o

Sierpień 2019r.

Nasza Fundacja od 3 lat finansuje co miesiąc rehabilitację stacjonarną Damianka! Dzięki intensywnej i systematycznej rehabilitacji Damianek robi postępy i rozwija się prawidłowo :)

29.10.2018r.

Jak już wspominaliśmy wcześniej Damian uwielbia sport! Czekając na wymarzony handbike (rower dla niepełnosprawnych) nie traci czasu i bierze udział w zawodach sportowych w Bocci i wygrywa! Gratulacje dla naszego sportowca! A tymczasem do końca zbiórki zostało tylko 11 dni !!! Prosimy pomóż Damiankowi w zakupie wymarzonego rowerka!

Damian Lach

02.10.2018r.

Spełnijmy marzenie Damianka!
Kilka dni temu Fundację odwiedził Damianek Lach razem ze swoją mamą. W podziękowaniu za dotychczasową pomoc chłopiec własnoręcznie zrobił dla darczyńców piękne serce. Chłopiec marzy o specjalnym rowerze dla niepełnosprawnych.  Pomożecie mu spełnić marzenie?

Zbiórka na handbike  https://www.siepomaga.pl/rower-dla-damiana

2  cc  cffd

30.08.2018r.

Ruszyła nowa zbiórka!
Zbieramy pieniążki na specjalistyczny rower handbike dla 11-letniego Damiana, który kocha sport i wyzwania. Dzięki niemu chłopiec ma szansę na to, że w przyszłości dzięki takiej formie rehabilitacji zacznie chodzić! Dla Damiana to wielka szansa.  Pomożecie??? Liczymy na Waszą pomoc!!!

07.08.2018r.

Damianek Lach podczas turnusu rehabilitacyjnego w miejscowości Jaworze. Dzięki wsparciu naszej Fundacji chłopiec pojechał na rehabilitację razem ze swoją Mamą. Pomoc opiekuna podczas takiego turnusu jest niezbędna i nieoceniona. Cieszymy się, że udało się uzbierać środki na wyjazd na rehabilitację!

Damian 1  Damian 4  5

29.01.2018r.

Damianek, dzięki Fundacji Blisko Ciebie, już od kilku lat regularnie uczęszcza na rehabilitację, stara się prowadzić aktywne życie i z utęsknieniem czeka na swój wymarzony Handbike, który pomoże mu spełniać marzenia.

IMG 20180124 145945 IMG 20180124 150926 ulotka 3 IMG 20180124 150226