Zdjęcie Damian LachDamianek cierpi na chorobę neurologiczną. Doszło u niego do uszkodzenia rdzenia kręgowego w wyniku stanu zapalnego. Choroba ta zdarza się u 1-4 osób na milion. Rzadko  przytrafia się tak małym dzieciom. Dziecko od urodzenia rozwijało się prawidłowo. Pewnego dnia mając 18-miesięcy, chłopiec niespodziewanie na skutek wysokiej gorączki zapadł w śpiączkę. Następnie u Damianka stwierdzono niewydolność oddechową, niedowład wiotki czterokończynowy i obrzęk mózgu. Skutek tego dnia był przerażający dla najbliższych - paraliż całego ciała.

 

Intensywne leczenie, rehabilitacja i odpowiedni sprzęt przyczyniło się do odzyskania przez chłopca częściowej sprawności. Damianek porusza się na wózku samodzielnie, ma wielu przyjaciół i marzy by zagrać z kolegami w piłkę. Ale zagrać tak naprawdę, bo w chwili obecnej w trakcie „gry” w piłkę przejmuje rolę sędziego lub czasem nie stoi, ale siedzi na wózku w bramce.

 

Przy odpowiedniej i kosztownej rehabilitacji jest możliwe, że chłopiec będzie kiedyś samodzielny, że będzie chodził, może nawet biegał! Jeśli teraz w okresie rozwoju nie zapewnimy mu odpowiedniej ilości rehabilitacji i odpowiedniego sprzętu, może pozostać niepełnosprawny do końca życia!

 

 

 

 

Czego potrzebuje Damianek?


  • Rehabilitacji
  • Kosmetyków pielęgnacyjnych

wesprzyj

 

Aktualności


29.10.2018

 

Jak już wspominaliśmy wcześniej Damian uwielbia sport! Czekając na wymarzony handbike (rower dla niepełnosprawnych) nie traci czasu i bierze udział w zawodach sportowych w Bocci i wygrywa! Gratulacje dla naszego sportowca! A tymczasem do końca zbiórki zostało tylko 11 dni !!! Prosimy pomóż Damiankowi w zakupie wymarzonego rowerka!


https://www.siepomaga.pl/rower-dla-damiana

 

Damian Lach

 


02.10.2018

 

Spełnijmy marzenie Damianka!
Kilka dni temu Fundację odwiedził Damianek Lach razem ze swoją mamą. W podziękowaniu za dotychczasową pomoc chłopiec własnoręcznie zrobił dla darczyńców piękne serce. Chłopiec marzy o specjalnym rowerze dla niepełnosprawnych.  Pomożecie mu spełnić marzenie?

 

Zbiórka na handbike  https://www.siepomaga.pl/rower-dla-damiana

 

 2  cc  cffd

 


30.08.2018

 

Ruszyła nowa zbiórka!
Zbieramy pieniążki na specjalistyczny rower handbike dla 11-letniego Damiana, który kocha sport i wyzwania. Dzięki niemu chłopiec ma szansę na to, że w przyszłości dzięki takiej formie rehabilitacji zacznie chodzić! Dla Damiana to wielka szansa.  Pomożecie??? Liczymy na Waszą pomoc!!!

 

https://www.siepomaga.pl/rower-dla-damiana  

 


07.08.2018

 

Damianek Lach podczas turnusu rehabilitacyjnego w miejscowości Jaworze. Dzięki wsparciu naszej Fundacji chłopiec pojechał na rehabilitację razem ze swoją Mamą. Pomoc opiekuna podczas takiego turnusu jest niezbędna i nieoceniona. Cieszymy się, że udało się uzbierać środki na wyjazd na rehabilitację!

 

  Damian 1  Damian 4  5 


29.01.2018

 

Damianek, dzięki Fundacji Blisko Ciebie, już od kilku lat regularnie uczęszcza na rehabilitację, stara się prowadzić aktywne życie i z utęsknieniem czeka na swój wymarzony Handbike, który pomoże mu spełniać marzenia.

 

IMG 20180124 145945 IMG 20180124 150926 ulotka 3 IMG 20180124 150226

 

 

Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
    

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.