Mikołaj Giergielewicz 7

Mikołaj urodził się 10 lutego w 2014 roku z ultra rzadką wadą genetyczną Tetrasomią 18p. Jest to choroba nieuleczalna. Aktualnie w Europie chorobę tę, o takich samych symptomach, stwierdzono u kilkorga dzieci (w tym 2 przypadki w Polsce). Początkowo lekarze nie dawali Mikołajowi szans na przeżycie, jednak chłopiec nie poddał się i przeżył. Dzięki swojej ciężkiej pracy, wciąż jest ze swoimi rodzicami i starszą siostrą.

Niestety nie rozwija się prawidłowo. Spowolniony jest u niego zarówno rozwój psychiczny, jak i fizyczny. Nie potrafi samodzielnie jeść, mówić i chodzić, ale robi co w jego mocy aby się tego nauczyć. Miki  jest jednak bardzo pogodny, otwarty na nowe wyzwania i chętnie podejmuje współpracę z terapeutami.

Szansą dla niego jest wielospecjalistyczna rehabilitacja, dzięki której wzrosną jego psychofizyczne umiejętności. Dlatego też rodzice szukają wszelkich sposobów, aby pomóc chłopcu i zwiększyć jego samodzielność, niestety wszystkie są bardzo kosztowne. Nie poddają się jednak ponieważ wiedzą, że wszystkie te działania przyniosą Mikołajowi nie tylko ulgę, ale również wesprą go w walce z chorobą.

 

 

Czego potrzebuje Mikołaj?


  • Rehabilitacji
  • Leków
  • Kosmetyków pielęgnacyjnych

wesprzyj

 

Aktualności


02.05.2018

 

Udało się! Chłopiec dostał szansę i wyjechał na delfinoterapię do ośrodka rehabilitacyjnego w Truskawcu. Był poddawany sonarowaniu (czyli stymulowaniu mózgu za pomocą ultradźwięków pochodzących naturalnie od delfina) polegającym na bezpośrednim dotyku główki dziecka przez delfina końcem pyska. W ten sposób ultradźwięki stymulują układ nerwowy pacjenta, co korzystnie wpływa na rozwój i sprawność Mikołaja. Relacja z rehabilitacji, poniżej.

 

 delfinoterapia 04 3 delfinoterapia delfinoterapia 04 8


01.02.2018


Mikołaj nadal wymaga intensywnej rehabilitacji, aby jego wcześniejsze wysiłki nie poszły na marne. Szansą dla Mikołaja jest turnus rehabilitacyjny delfinoterapii w Truskawcu. Jednak koszty takiej terapii są ogromne... Pomóżmy Mikołajowi wziąć udział w delfinoterapii, która przynosi niesamowite efekty! Mamy czas do kwietnia. Liczymy na Waszą pomoc!

 

 Mikołaj Giergielewicz 7 Mikołaj Giergielewicz 19

 

 

Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
    

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść