1

Dominika od urodzenia cierpi z powodu dziecięcego porażenia mózgowego i padaczki. Córka urodziła się przedwcześnie w zamartwicy okołoporodowej, z wylewem do mózgu IV stopnia. Długi okres intubacji, który podtrzymywał ją przy życiu spowodował również zapalenie płuc. Dominika urodziła się w 2008r., na dzień dzisiejszy nie chodzi, nie mówi, porusza się na wózku inwalidzkim, porozumiewa z nami na swój sposób, ale również podejmuje próbę porozumiewania się za pomocą obrazów informacyjnych. Od pierwszych miesięcy życia rodzice Dominiki starają się zapewnić jej stałą i specjalistyczną rehabilitację ruchową, usprawniającą jej rozwój umysłowy poprzez terapie współzależne. Starają się wykorzystywać wszelkie możliwe sposoby, aby w przyszłości dziewczynka mogła być w jak największym stopniu samodzielna.

 

Rehabilitacja w połączeniu z terapią komórkową otworzyła nowe możliwości ze względu na poprawę regulacji stopnia napięcia mięśni u Dominiki. Niebawem zostanie zakończona 5 seria podań komórek macierzystych. Dodatkowo w najbliższych miesiącach Dominika musi zostać poddana operacyjnemu ustawieniu koślawości stóp z jednoczesnym laserowym podcięciem ścięgien Achillesa.

 

Aby nie zaprzepaścić szansy jaką daje sama operacja, Dominika będzie potrzebowała intensywnej rehabilitacji w wyspecjalizowanym ośrodku. Rehabilitacja pomoże w osiągnięciu celu – wspomoże ją w próbach samodzielnego chodzenia. Rehabilitacja ta wiąże się z niesamowicie wysokimi kosztami, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku lub darowizny na rzecz leczenia i rehabilitacji Dominiki. Państwa wsparcie pozwoli Dominice na walkę z chorobą oraz na poszukiwanie nowych metod rehabilitacji i leczenia, dzięki którym to będzie możliwe.

 

 

Czego potrzebuje Dominika?


  • Sprzętu ortopedycznego
  • Regularnej rehabilitacji stacjonarnej

wesprzyj

 

Aktualności

 

24.07.2019r.

 

Nasza Fundacja dofinansowała rehabilitacje stacjonarną Dominice!

 

DSC 2871 1     20190203 184916

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!