3Julia urodziła się 05.07.2008 r. w 29 tygodniu ciąży z wagą 1350 g. Dziewczynka dostała 3 punkty Apgar. Julia urodziła się w zamartwicy, a przyczyną przedwczesnego porodu  było wypadnięcie pępowiny. Zaraz po porodzie została przewieziona do specjalistycznego szpitala w Zabrzu. Na samym początku lekarze powiedzieli nam ( rodzicom ): "Bardzo nam przykro, ale córka raczej nie przeżyje nocy, a gdy będzie walczyć to będzie roślinką". Do dzisiaj pamiętam słowa lekarza: "Jeśli wasza córka przeżyje to będzie cud". 

 

Po wielu badaniach u Julii stwierdzono MPD czterokończynowe oraz zaburzenia kardiologiczne, okulistyczne. W swoim dziecięcym życiu dziewczynka przeszła kilka operacji, t.j. zamknięcie przewodu Botall oraz trzy zabiegi okulistyczne. W przyszłości czeka ją również operacja nóżek. W 2 miesiącu życia u Julii stwierdzono sepsę. To też był bardzo ciężki czas dla Julii oraz dla całej rodziny. Ale Bóg nad nią czuwał i udało się tą chorobę przezwyciężyć. Po 2 tygodniach pobytu w szpitalu Julia wróciła do domku. Od 3 miesiąca do 7 roku życia uczęszczała na rehabilitację 4 razy w tygodniu, 2 razy prywatnie oraz 2 razy na NFZ. Od 2015 r. jest rehabilitowana 3 razy w tygodniu, tylko prywatnie. 

 

Na turnusy rehabilitacyjne jeździ 4 razy do roku. Koszt samych turnusów wynosi ok.10 tys. na rok. Julia miała 3 razy podaną Botulinę, aby mięśnie nóg się rozluźniły i żeby chód był bardziej  prawidłowy. Do tej pory nie potrafi utrzymać równowagi ( choć bardzo się stara ). Dlatego bardzo potrzebna jest stała i bardzo kosztowna rehabilitacja.     

 

"My jako rodzice Julii bardzo serdecznie chcemy podziękować wszystkim ludziom o dobrym sercu w walce o lepsze jutro dla naszej córki."

Sikora Magdalena, Sikora Tomasz

 

1 2 

 

Czego potrzebuje Julia?


  • Kosztownej rehabilitacji

wesprzyj

 

Aktualności


19.03.2019

 

Dzięki pomocy Ludzi o Wielkim Sercu oraz Fundacji PKO udało się zebrać 12 000 zł na zabieg fibrotomii dla Julii! Julka jest już po zabiegu, który miał na celu zlikwidować przykurcze w nóżkach. Wszystko odbyło się według planu. Obecnie dziewczynka musi być pionizowana, następnie zaleca się intensywną rehabilitację. Dziękujemy z całego serca za okazaną pomoc!

 

19 fibrotomia 20 fibrotomia 

 

03.10.2018

 

Fundacja Blisko Ciebie dofinansowała 2-miesięczną rehabilitację Julce Sikorze. Dziewczynka mimo intensywnej rehabilitacji ma duże przykurcze w obydwóch nóżkach. Aby je zlikwidować potrzebny jest zabieg fibrotomii! Termin został wyznaczony na marzec. Potrzebne jest 12 tys. zł. Prosimy o wsparcie!

 

aa  asad

 

fdgdf  sadf


12.09.2018

 

Nasza Podopieczna Julka Sikora na turnusie rehabilitacyjnym w Michałkowie :) Dostaliśmy również radosną informację od Mamy Julki o tym, że dziewczynka zrobiła postępy! Bardzo się cieszymy z tego powodu i trzymamy kciuki za dalszą rehabilitację!

 

4 5 6

 

7 8 

 

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.