Lenka

Lenka urodziła się w czerwcu 2013r. w 32 tygodniu ciąży (jako wcześniak) - po przeprowadzonej w 23 tyg. ciąży wewnątrzmacicznej operacji rozszczepu kręgosłupa i przepukliny oponowo - rdzeniowej. Operacja ta nie zapewniła jej pełnego zdrowia. Lenka ma wodogłowie, niedowład kończyn dolnych (nie rusza nóżkami), ma neurogenny pęcherz - co wymaga cewnikowania co 3 godz. Dziewczynka wymaga specjalnej opieki, częstych wizyt u specjalistów (niejednokrotnie prywatnych), specjalistycznej rehabilitacji metodą Bobatha i Vojty (czego NFZ nie refunduje w całości). Potrzebuje również specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego (ortezy, indywidualny sprzęt pionizujący itp.). Bez wsparcia finansowego, rodzicom trudno jest walczyć o to, by mogła żyć jak większość dzieci, a w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Czego potrzebuje Lenka?

• Badań