Pan Zbigniew

Pan Zbigniew od lat leczy się m.in na cukrzycę. Niestety doszło do powikłań - zespołu stopy cukrzycowej. Rodziny nie było stać na kosztowne leczenie, więc lekarze podjęli decyzję o amputacji nogi. Pan Zbigniew został inwalidą. Tymczasowa proteza otrzymana ze środków NFZ uniemożliwiła chodzenie. Ból i drętwienie od konieczności mocnego zaciskania pasków, brak stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Niejednokrotnie próbując poruszać się o własnych siłach upadał robiąc sobie krzywdę. Myślał już, że będzie przykuty do wózka.

Z początkiem roku nasza fundacja zakupiła na rzecz swojego podopiecznego protezę podudzia. Dzięki nowej odpowiednio dobranej protezie z lejem silikonowym dopasowanym do nogi, utrzymującym ją stabilnie i bezpiecznie, Pan Zbigniew ma możliwość swobodnego poruszania się. Nadeszła wiosna, więc najwyższy czas na długie spacery w parku..

Czego potrzebuje Pan Zbigniew?

• Leków
  • Opieki