2

10 - letni Karol od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. U chłopca wykryto również zespół Wetsa. Z powodu bardzo silnych przykurczów dziecko nie jest w stanie w bezpieczny sposób samodzielnie się poruszać. Nie rozwija się prawidłowo zarówno fizycznie jak i psychicznie. Tak naprawdę nie ma z chłopcem wyraźnego kontaktu...

 

Rehabilitacja jest niezwykle wymagająca z uwagi na zaburzenia neurorozwojowe oraz upośledzenie umysłowe. Karol nie potrafi zasygnalizować nawet najprostszych potrzeb fizjologicznych. Dodatkowo u chłopczyka zdiagnozowano padaczkę lekooporną. Farmakologia wobec niej jest bezsilna, a chłopiec cierpi z powodu epilepsji.

 

Karola wychowuje samotnie jego Mama, która z uwagi na chorobę syna musiała zrezygnować z pracy. Państwo w niewystarczający sposób zabezpiecza samotną matkę z chorym dzieckiem. Brakuje funduszy na odpowiedni sprzęt, na rehabilitację i na zajęcia logopedyczne. Rehabilitacja, zajęcia z zoo-terapii, praca z logopedą przynoszą bardzo powolne, pozytywne rezultaty. Nie można zaprzepaścić dotychczasowych postępów, jednak aby chłopiec mógł sprawnie funkcjonować  potrzebna jest jeszcze ogromna ilość pracy.

 

 

 

Czego potrzebuje Karol?


  • Leków
  • Badań
  • Rehabilitacji
  • Dowozu na rechabilitację

wesprzyj

 

Aktualności


12.02.2018

 

Karolek miał zostać poddany operacji, jednak ze względu na napady padaczkowe, operacja została przełożona na inny termin. Chłopiec powoli przestaje chodzić, ze względu na coraz większe przykurcze w nogach. Dlatego, aby nie zaprzepaścić efektów wieloletniej rehabilitacji, Karol musi zwiększyć ilość ćwiczeń i zabiegów, które są bardzo kosztowne. Obecnie chłopiec przebywa na turnusie rehabilitacyjnym "Michałkowo" w Bystrej koło Bielska Białej razem ze swoją Mamą, która stara się z całych sił zapewnić synowi regularną rehabilitację. 

karol 1  karol 2 

karol 3  karol 4

 

 


Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
    

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść